מתחברים בשמחה לנשמה.

כפרות עם כסף

כפרות בכסף

כבר עכשיו ניתן לקיים את מצוות פדיון כפרות כמנהג האריז"ל
להצלחתך ולהצלחת כל משפחתך

הקלק להעברת שמות אונליין

 24 שעות ביממה
צלצלו עכשיו: 03-5779500 – 26 ש"ח לכל שם עבור פדיון כפרות

בדורות עברו נהגו רוב האנשים לערוך את פדיון הכפרות עם תרנגול, היו מסובבים ג' פעמים מסביב לראש ואומרים את הנוסח זו כפרתי וכו, זה התרנגול ילך למיתה ואכנס אני לחיים טובים ולשלום. את התרנגול היו נותנים צדקה למשפחות עניות כי אז היה חשיבות לנתינת צדקה באוכל, אז שלא כמו כיום, לא מכרו בחנויות עופות מומלחים ומוכשרים, כולם נהגו לשחוט את העופות להכשיר ולהמליח בבית כך שלמשפחות נזקקות זו העופות מפדיון כפרות שמשו להם כארוחה לכבוד החג.
בימינו נדיר למצוא אנשים ששוחטים את העוף ומכשירים אותו בכוחות עצמם, דרך העולם לקנות מהחנות את העופות כאשר הם אחרי כל התהליך הנ"ל ולכן הצדקה שיותר תועיל לעני היא נתינה של כסף מאשר עוף.

עיקר מצוות יום כיפורים היא להרבות בצדקה לעניים הגונים עבור סעודות והוצאות החגים מאשר להביא לו את העוף עליו הוא עשה את פדיון הכפרות ולכן מצווה גדולה לתת כסף ביד רחבה ובזכות כך  יתקיים על התורם הפסוק כל המרחם על הבריות מרחמים עליו מן השמים – כל מי שמרחם על עניים בעת מחסורם ומשמח אותם על ידי נתינת הצדקה, ברא עולם לא נשאר חייב וירחם עליו וישמח אותו כשם ששמח את אותם עניים

פדיון כפרות כמה כסף

כיוון שנהגו לעשות את הכפרות בתרנגולים, אומדים מה בערך המחיר של תרנגול שזה 26 ש"ח.

נוסח כפרות בכסף

מי שמסבב לעצמו, יסבב כפרתו סביב ראשו ואומר בלשון הזה ג' פעמים:

זֶה חֲלִיפָתִי. זֶה תְּמוּרָתִי. זֶה כַּפָּרָתִי. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנִי אֶכָּנֵס וְאֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

מי שמסבב לעצמו ולאחר עמו יאמר בזה הלשון ג' פעמים:

זֶה חֲלִיפָתֵנוּ. זֶה תְּמוּרָתֵנוּ. זֶה כַּפָּרָתֵנוּ. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנַחְנוּ נִכָּנֵס וְנֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

מי שמסבב לזכר אחד יאמר בלשון הזה ג' פעמים:

זֶה חֲלִיפָתְךָ. זֶה תְּמוּרָתְךָ. זֶה כַּפָּרָתְךָ. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וְאַתָּה תִּכָּנֵס וְתֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

אשה שמסבבת לעצמה תאמר זה ג' פעמים:

זֹאת חֲלִיפָתִי. זֹאת תְּמוּרָתִי. זֹאת כַּפָּרָתִי. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנִי אֶכָּנֵס וְאֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

מי שמסבב לנקבה אחת יאמר בזה הלשון ג' פעמים:

זֹאת חֲלִיפָתֵךְ. זֹאת תְּמוּרָתֵךְ. זֹאת כַּפָּרָתֵךְ. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וְאַתְּ תִּכָּנְסִי וְתֵלְכִי לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

אשה מעוברת המסבבת לעצמה תאמר זה ג' פעמים:

אֵלּוּ חֲלִיפוֹתֵינוּ. אֵלּוּ תְּמוּרוֹתֵינוּ. אֵלּוּ כַּפָּרוֹתֵינוּ. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנַחְנוּ נִכָּנֵס וְנֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרוּכִים וּלְשָׁלוֹם:

למידע על פדיון כפרות באינטרנט כנסו

למידע על פדיון כפרות כנסו

למידע על תיקון נפטרים כנסו

חנות