מתחברים בשמחה לנשמה.

רוצה לקיים מצוות בלי להיות חרדי

שאלה: אני מעוניין לשמור עוד כמה מצוות אבל אני מרגיש שזה יחייב אותי להיות שייך לזרם החרדי ואני לא מעוניין להיות חרדי, מה אעשה?

תשובה: בשביל לשמור מצוות אתה לא חייב להיות שייך לזרם כל שהוא, אלוקים שמח על כל מצווה של כל יהודי בלי קשר לשייכותו ובלי קשר למצבו, כל מצווה היא מלשון "צןותא"- מלשון צוות- שהיא מקשרת אותך לאלוקים, אתה יכול ללבוש ג'ינס לשים כובע או כיפה צבעונית, מה שאלוקים רוצה שנלך על פי ההלכה.
לכן חשוב שתבחר לך רב תשאל אותו מה לקיים כרגע לפי יכולתך, ומה שחשוב שתמשיך ללמוד לרכוש ידע ביהדות ידע על הבורא ועל תורתו ותראה איך החיים שלך נעשים יותר עשירים ומסופקים.

לחרדים אין בעלות אל התורה, היא שייכת לך ולי באותה מידה, לכולנו נתן אלוקים את התורה והיא שומרת עלינו יותר משאנו שומרים עליה, בזכות התורה העם היהודי שורד שרד וישרוד.
בכל מקום בכל זמן כאשר לא שמרו את התורה התנדפו ונטמעו היהודים בתוך התרבות שאינה יהודית ולא נשאר מהם זכר.

אם רצונך לשמור יותר מצוות אתה לא חייב להיות שייך לזרם כלשהו, הגעת למסקנה שהנחת תפילין עושה טוב לנשמה- הנח תפילין, החלטת ששמירת שבת טובה לך כי אלוקים ציווה בתורה, או מפני שזה יאחד את בני משפחתך- אתה לא הופך לחרדי אם אתה שומר שבת או מניח תפילין.
אם נראה לך שהדתיים או החרדים לא מתנהגים כשורה, לא עושים את רצון ה' – תעשה אתה את רצון ה'.
נראה לך שהחרדים כופים את הדת- אל תכפה אתה, אבל למה שזה יפריע לך לקיים מצוות?

שמעת על חרדים גנבים, אנסים, רוצחים סחטנים?- אז קודם תדע שהם לא חרדים, כי אם הם היו חרדים מהבורא הם לא היו עושים זאת! בכל אופן תהיה אתה האדם ההגון והטוב שאלוקים רוצה.

שמעת על דתיים או חרדים שנראים לך קיצוניים – אז תתנהג אתה כראוי למה שנראה לך, יתכן שבמשך הזמן תבין שזו לא קיצוניות אל עקביות.
מה חשוב שיהיה לך רב לשאול אותו שאלות בהלכה, רופא לומד 7 שנים כדי להיות רופא, רב לומד כל חייו את התורה וההלכה לכן טבעי והגיוני לשאול רב איך לקיים את ההלכה.
יתכן שבמשך הזמן תוכל לראות שאתה ושומרי המצוות האמיתייים עושים אותו דבר… שניכם תהיו מחוברים לבורא.

העיקר שכולנו נשתפר ונתחבר יותר אל התורה ואל אלוקים.
אתה מתעניין ביהדות, מתעניין בחכמה האלוקית הטמונה בתורה ובמסורת ישראל, אין זה הופך אותך שייך לזרם כלשהו, זכותך להתעניין בדבר השייך לך בתור יהודי! זו היא זכותך ואתה לא צריך להימנע בגלל סלידה מציבור חרדי או מכל ציבור שומר מצוות אחר.

התורה ומסורת ישראל שייכת לך כמו לכל יהודי ויהודייה לא משנה היכן הם גדלו ולאיזה זרם הם משתייכים.

חשוב מאוד שתדע שאין הפרט מעיד על הכלל וגם אם שמעת על מקרים שליליים של דתיים או חרדים אין זה מעיד על הכלל וגם אם נגרם לך סלידה מציבור הדתיים או החרדים אין זה צריך להזיק לך בקשר שלך עם בורא עולם ועם התורה.

לצערנו התקשורת כל כך השחירה את פניהם של שומרי המצוות החרדי והדתי עד כדי כך שיש כאלה שחוששים לשמור מצוות שמא ואולי ישייכו אותם לציבור דתי או חרדי.

אבל יש לדעת ששמירת מצוות לא מחייבת אותך להשתייך לאיזה זרם שהוא, וזכותך לקיים מצוות ולעשות נחת רוח לבורא עולם בכל מצב ובכל מקום ולא משנה מהיכן אתה ומה אתה כרגע.

כל מצווה היא יהלום וכל קשר נוסף עם הבורא הוא אוצר!

בנוסף לכך מומלץ לכל אדם לחקור ולהכיר את האמת לאשורה בקשר להאשמות שטופלים על החרדים והדתיים ויתכן מאוד שלאחר חקירה ובירור התשובות הוא כבר לא ירגיש סלידה מהחרדים והדתיים אלא סלידה ממי ששיסה אותו כנגדם…

אל תאבד יהלומים ואוצרות בגלל סטיגמות חברתיות.

חנות