מתחברים בשמחה לנשמה.

למה חשוב כל כך ללמוד יהדות?

שאלה: מה כל כך החשיבות שאתעניין ביהדות, יש עוד הרבה תחומים מעניינים, יש ספורט, יש פוליטיקה, יש הרבה תחומים מעניינים אחרים?

תשובה: תאר לך מישהו שניגש אליך ברחוב ומושיט לך מעטפה ואומר לך: "קח את המעטפה הזו, בתוכה יש את כרטיס הלוטו שזכה ב- 5 מליון ₪, כן, אל תהיה המום אני נותן לך במתנה קח ותשמח…"

האם היית מיד זורק את המעטפה מיד לפח האשפה או שהיית לפחות פותח אותה ומנסה לראות מה בתוכה?

אדם אופטימי היה מקדיש קצת זמן לפתיחת המעטפה, על מנת לפחות לראות מה היא מכילה, נכון?

היהדות מכילה מורשת של 3,300 שנה, זו מורשת איתנה שנמשכת כבר דור אחר דור, יתכן שאתה לא מבין למה ואיזה צורך יש בה, כל העמים לא מבינים איך שרדנו, עם כל כך עתיק עם הרבה רדיפות וצרות, אבל אלו העובדות, אנחנו חיים וקיימים, האם לא שווה לך להקדיש מעט זמן כדי לדעת מה יש למורשתך לומר?

ליהדות יש תשובה להרבה מאוד דברים שלא חשבת עליהם, נכון שהמידע כיום על היהדות ועל הדתיים הוא לפעמים לא חיובי, אבל ככל שתתעניין יותר תוכל להבין למה זה כך.

שאלה: נכון, שהייתי פותח את המעטפה כדי לבדוק אם יש סיכוי לכרטיס לוטו הזוכה, אבל לבדוק אם זה הכרטיס הזוכה לוקח מעט זמן, לעומת זאת להתעניין ביהדות זה הרבה יותר זמן מבדיקה של זכייה בלוטו?

תשובה: שוב אפנה למשל ועמך הסליחה, מידי פעם אנחנו שומעים על "מכשירי פלא" שונים , תאר לך שאתה שומע על מכשיר פלא מיוחד שהשימוש בו יאריך את חייך בשנה אחת, משווקי המכשיר אומרים לך שמכשיר זה בדוק וניתן להוכיח את הצלחתו והם גם מראים לך אנשים שקנו כבר את המכשיר ומשתמשים בו, המחיר הוא לא יקר, ומה שצריך זה להקדיש זמן להשתמש במכשיר, כל אדם הגיוני יהיה מוכן להקדיש 5 דקות כדי לבדוק מכשיר שניתן דרכו להרוויח שנה שלימה שזה 365 יום, ואם היו מציעים לך מכשיר שמאריך את חייך ב- 10 שנים? או ב- 100 שנה, האם לא שווה להקדיש יותר זמן לבחינת המכשיר?

היהדות מציעה לך להאריך את חייך לנצח, כן לחיי נצח, לא שנה לא 10 שנים ולא 100 שנה, אלא לחיי נצח, כמובן אני רואה על פניך את האכזבה, חשבת להאריך את חייך בעולם הזה כי רק כך אמרו לך שאלו הם החיים היחידים, אבל היהדות טוענת וכך כתוב בתנ"ך ובספרי הקבלה ומוכח מהמחקרים המדעיים שיש חיים אחרי החיים האלה, יתכן שאתה מסתפק יתכן שזה לא נראה לך , אבל ודאי שכדאי לך להקדיש זמן לבחינת הנושא, שהרי חיי נצח תלויים בבדיקות אלו שלך למענך ולטובתך.

לא מדובר פה באיזה כת תימהונית של מספר אנשים מצומצם, מדובר פה על מורשת של 3,300 שנה של מיליוני אנשים במשך הדורות ששמרו תורה ומצוות, הרבה מהם הקריבו את חייהם למען שמירת היהדות, שהיו מוכנים להישרף באש, למות בחרב או ברעב על מנת שלא לאבד את מה שהיהדות נותנת.

מדובר פה על הדת היהודית שהיא המודל לחיקוי של שתי הדתות הגדולות בעולם, הנצרות והאיסלם שלקחו סממנים חיצוניים של היהדות. האם לא שווה לך להקדיש זמן על מנת לבדוק את המקור? והיא מציעה לך אפשרות להאריך את חייך לחיי נצח, במקום שתחייה 80-70 שנה, תחייה לנצח, האם לא שווה להשקיע זמן לבדוק עד כמה זה נכון ואמיתי?

בנוסף לזכות הנצחית הגדולה שמציעה היהדות, היא גם מציעה דרך חיים, עם מטרת חיים ברורה, מסבירה את תכלית היקום, יש ביהדות הדרכה לחיים טובים עם בן הזוג לחינוך טוב של הילדים, כמובן שהכל לפי כמה שאנחנו משקיעים כדי ללמוד את היהדות כך נוכל להכיר את עצמנו מורשתנו ולחיות חיים יותר טובים בעולם הזה ובעולם הבא.

מתוך הספר לכל שאלה תשובה

חנות