מתחברים בשמחה לנשמה.

למה אני חייב בקיום המצוות

שאלה: אבא שלי החליט ללדת אותי אז למה שאני אתחייב לקיים את התורה? אני לא עמדתי בהר סיני אז למה שאתחייב בכל המצוות שבתורה?

 

תשובה: הרבה דברים בחיים שלנו אנחנו לא בוחרים, אנחנו לא בחרנו את ההורים או את האחים שלנו, אם ההורים שלנו החליטו לגור בישראל אנחנו ישראלים, לא אנחנו החלטנו אם להיות במשפחה עשירה או ענייה, אנחנו לא החלטנו עם כמה מנת משכל נולד,ההחלטה שלנו היא כיצד להתייחס, איך תהיה הגישה שלנו למציאות, ובזה הצלחה טמונה! ככל שנחקור נוכל להגיע לייחס אמיתי ונכון לגבי תפקידנו בעולם, אלוקים מסדר את העניינים על הצד הטוב ביותר, הוא יודע מה מתאים למי ולמה, יתכן מאוד שאם תלמד ותחקור יותר ויותר לגבי תפקידך בעולם תוכל לעלות על התדר שאלוקים רוצה שתידע אותו, אם תלמד מה תפקיד העם היהודי , מה תפקיד התורה והיהדות תוכל יותר לדעת את התפקיד שהועיד לך בורא עולם.

אבל חשוב שתדע! יש לך תפקיד ענק! תפקיד שבלעדיך לא יקויים, אתה חלק מהפאזל של תיקון העולם , כי אתה מהעם היהודי – אותו הועיד בורא עולם ורק לו נתן אלוקים את התורה- שהיא הכלי להביא את העולם לתיקונו הנצחי.
התפקיד שמיועד אליך לא ייעשה על ידי משהו אחר! רק אתה יכול לעשות אותו, אחרת אלוקים לא היה בורא אותך, אחרת אלוקים לא היה שם אותך בעם היהודי, הגאולה תבוא, תיקון העולם יהיה אבל אתה יכול לגרום שזה יהיה יותר בשלימות שיותר יהודים יהיו בזמן הגאולה , לכל אחד מאיתנו יש את ניצוץ משיח שתפקידנו ללבות אותו, אילו היית יודע את תפקידך ושליחותך בעולם, היית אומר "מזל שההורים בחרו ללדת אותי בן לעם היהודי"

מקורות: שות נר לאלף

חנות