מתחברים בשמחה לנשמה.

יש לכם הוכחות?

לא קיבלתי הוכחות

שאלה: הדברים הגיוניים ויש יותר סבירות שהיהדות היא אמת אבל בכל זאת עד היום לא הביאו לי הוכחות של 100% למציאות הבורא ואמיתות התורה, לכן עד שלא יוכיחו לי בצורה אבסולוטית לא אקיים כלום!

תשובה: קודם כל יישר כוחך שאתה ממשיך לחפש הוכחות ולחפש את האמת, אני בטוח שתמצא בסוף, אלוקים ממציא את האמת לאדם לפי כמות המאמצים והרצינות שהוא מראה בחיפושו אחר האמת. המשך לחפש אל תתייאש בסוף תגיע אל האושר ואל האמת הנכספת.

מומלץ מאוד לבקר בסמינר של ערכים, שם האמת של היהדות מוצגת בצורה ברורה ועם אפשרויות לשאול כל מה שרוצים ולחקור את הכל.

בנוסף לכך כדאי שתחשוב על הנקודה הבאה:

כל אדם שמתלבט במשהו בוחר באופן כללי באופציה הסבירה ביותר- כאשר אנחנו רואים שטר אדום של 200 ₪ מתגלגל לו ברחוב אנחנו בוחרים לרדוף אחריו כי האופציה הסבירה ביותר שהשטר אמיתי ולא איזה צילום של שטר ממשחק מונופול…

עוד דוגמא: אדם רואה נחש ארסי גדול בחצר ביתו הוא כמובן יבחר להימנע מלהתקרב אליו למרות שיתכן שזה נחש צעצוע של השכן שלו…

ולמה? מפני שכולנו בוחרים באופציה הסבירה ביותר!

סביר יותר ששטר אדום מתגלגל הוא אמיתי ולא של משחק מונופול…

סביר יותר שנחש ענק בחצר הוא אמיתי ולא צעצוע…

לכן גם כשאתה מחליט לבחור על אמיתות מסויימות בחייך, ודאי שכדאי לך לבחור באמיתות הסבירות ביותר.

גם אם עוד לא השתכנעת ב- 100% באמיתות היהדות אבל אם הגעת למסקנה שהאמת של היהדות יותר סבירה מכל תיאוריה אחרת אז הגיוני שתבחר בה מאשר בכל תיאוריה אחרת פחות סבירה.

שהרי מדובר פה בחיים ומוות ולא רק חיים ומוות בעולם הזה אלא חיים מוות בעולם הזה ובעולם הנצח, האם לא הגיוני יותר לבחור באמיתות היותר סבירות והיותר הגיוניות?

אם ברווח של 200 שח אתה מעדיף לבחור באופציה הסבירה ביותר , האם ברווח של נצח נצחים האם לא הגיוני יותר בחור בתיאוריה ההגיונית והסבירה ביותר.

(וגם אם הדבר קשה עליך והיהדות נראית לך מחייבת מאוד בכל זאת למה שלא תרוויח לפחות להוסיף בקיום מצוות מסויימות, אם עד היום לא הנחת תפילין או לא שמרת שבת אז לאחר שאתה רואה שהסברי היהדות הגיוניים יותר מאשר אלטרנטיבות אחרות אז לא יזיק לך להוסיף בעוד כמה מצוות , גם שזכות המצוות שתוסיף לעצמך הדברים יתבררו לך באופן יותר מוחלט ובצורה יותר קלה להבנה. הזכות של קיום המצוות גורמת לדרך שלנו בהתחברות אל הבורא שתהיה יותר נקייה וקלה).

חנות