מתחברים בשמחה לנשמה.

חרדים אל על וערוץ 10 – מה הקשר?

חרדים אל על וערוץ 10 – מה הקשר?

צפו ותבינו

 

להלן סיכום של סיון רהב מאיר על מה שקרה בערב שבת פרשת ויצא

סיכום ביניים שלי של "טיסת שבת":

1. אל על לא מתחילה להבין את גודל המשבר התקשורתי.
2. הרשתות הן אמנם מקור הפייק-ניוז הגדול אבל גם מקור הניוז הגדול.
3. זה לא עוד אייטם חרדי-חילוני. הסיפור הוא ארגוני ענק כושלים שקל להם לשסע בין מגזרים. 
4. בכמה מקומות בעבר לא היה עיתונאי כמו יהודה שלזינגר על המטוס, וכולנו קנינו את מה שסיפרו לנו, ואז גם התווכחנו על זה בלהט?

אחרי שערוץ 10 פירסם סרטון על התנהלות החרדים בטיסה התברר שפס הקול הודבק לו. עכשיו הם מתנצלים שזו הייתה תקלה טכנית.

להלן הסירטון עם הפסקול המבויים שערוץ 10 הכניסו, העיקר לשסות בחרדים

וכך כותב העיתונאי יהודה שלזינגר:
דיייי!!!! כמה פייק ניוז עוד אפשר!!!!
ערוץ 10 לוקח סרטון של הריקודים והשירה של החרדים שצילמתי ומלביש עליו צעקות וויכוחים!!
לא יאומן…"

להלן מכתב חבר הכנסת אייכלר להנהלת חברת אלעל

"על פי התלונות שהגיעו ללשכתי, בערב שבת קודש היה אמור מטוס אל על, שהמריא מניו יורק ביום חמישי, לנחות בזמן סביר לפני חצות היום השישי, דבר המאפשר הגעת הנוסעים לבתיהם בטרם תיכנס השבת. אך כבר לפני ההמראה התברר לנוסעי הטיסה כי הדיילים איחרו במשך כשש שעות וגרמו לטיסה כולה להתעכב".

במקום לאפשר לשומרי השבת לרדת מן המטוס הובילו אותם בכחש, שהנה כבר נוסעים. בשעת מעשה לא נומק לנוסעים כי האיחור כה רב וחריג. רק לאחר מכן למדו על כך מכלי תקשורת שחקרו את הדבר. חברת אל על, שלא אפשרה לשומרי השבת לרדת ממנו, בעצם כלאה אותם בכלוב ברזל בידיעה שבכך הם עלולים לחלל את השבת חלילה".

לכן אני מציג את התלונות ומבקש תשובות. גם על פי פרסומים בכלי התקשורת, בין היתר על ידי עיתונאי מוערך ששהה על המטוס, קברניטי הטיסה הטעו את הנוסעים. השתמשו גם בנוסע נכבד על מנת להרגיע ולהרדים את הנוסעים מסכנת חילול שבת. כביכול הכול בסדר וניתן לטוס ולהגיע לתל אביב עוד קודם השבת. רק מאוחר מדי, דווח לנוסעים שהם עומדים לנחות באתונה, במקום לשבות יחד עם בני משפחותיהם כמתוכנן".

כאמור, לדברי אייכלר ההתנהגות הבעייתית של אל על לא הייתה אך ורק של צוות המטוס ובזמן הטיסה, אלא נמשכה ביתר שאת לאחר המסע האנטי-חרדי שפרץ במהלך השבת ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות בארץ, שגעשו ורעשו בשל טענות לאלימות לכאורה שהפגינו חלק מהנוסעים החרדים כלפי צוות אל על. "מעבר לתלאות הנסיעה, לטענת הנוסעים שומרי השבת הוסיפה חברת אל על חטא על פשע בהצטרפה להסתה נגדם ופרסום דיווחים כוזבים לפיהם חרדים התפרצו באלימות נגד הטייסים והדיילים. דבר שהתברר למפרע כשקר גס וכניסיון נואל להסיט את האש מהכישלון הניהולי שנחלה החברה אל המגזר שהכי קל לשסות נגדו את התקשורת – המגזר החרדי".

טיסת השבת' – כפי שכבר זכתה לכינוי בכלי התקשורת – חשפה את השקר לא רק ממקרה ספציפי זה, אלא מעוד עשרות מקרים אחרים בהם נקטה החברה אצבע מאשימה כלפי המגזר החרדי על אנשים הדורשים החלפת מקומות בכוח ועוד".

בטרם אכנס דיון בוועדה לפניות הציבור, אני מבקש לקבל מכם תשובות ברורות ומיידיות, כיצד תמנעו את התופעה הזו, ומי ייתן את הדין על מסע ההסתה נגד ציבור הנוסעים החרדי. אין צורך להזכיר לכם כמה חרדים נוסעים באל על. כל אחד מהם נפגע מן ההסתה לא פחות מאשר הכשל התחבורתי. לא יעלה על הדעת שפשע כזה יעבור ללא עונש מידתי ראוי".

חנות