מתחברים בשמחה לנשמה.

יש לעולם מטרה?

שאלה: איך אדע שיש לעולם מטרה?

תשובה: אתה יושב על כיסא שנבנה למטרה מסוימת, הנגר שבנה את הכיסא חשב טוב כיצד לגרום שהכיסא יהיה נוח וטוב בשבילך, לכיסא יש 4 רגליים כדי שלא ניפול, הנגר בנה משענת בכיסא כדי שתוכל להישען עם גבך ולנוח.
הסתכל מסביבך כל דבר נבנה במטרה מסוימת, כסא, שולחן, מנורה, עט, מכונית ובית, הכל נבנה למטרה.
כל דבר שיש לו מסדר אנחנו מבינים שיש תכלית למה סידרו אותו, וככל שהסדר מורכב יותר ומתוחכם יותר כך הוא יותר חשוב- כי השקיעו בו יותר, אינו דומה סדר ותיחכום שיש בחללית לבין הסדר ותיחכום שיש בכיסא.
בהתבוננות קלה ביקום שלנו ניווכח שהוא מתוחכם מאין כמוהו מהפרט הקטן ביותר עד לפרט הגדול ביותר, מהנמלה הקטנה ביותר עד לשמש הירח הכל מתוחכם ומסודר.
אם ראינו אדם, פשוט ככל שיהיה, אך מיושב בדעתו, המתכנן ומבצע פרוייקט כל שהוא, אין לנו ספק כי יש לו מטרה במעשהו, גם אם אין אנו מבחינים בה.

כל שכן אם אדם זה הינו אישיות מוכרת ומפורסמת, כמו מדען בעל שם עולמי או מנכ"ל חברה גדולה וכדו' הרי אין לנו צל של ספק כי מטרה נסתרת קיימת למעשהו. וככל שהפרוייקט הנבנה נראה סבוך, חכם, ומעובד לפרטי פרטים, וככל שהאדם הבונה נכבד, נעלה, ומרומם, כך ברור לנו יותר ויותר כי קיימת מטרה למעשהו.

ואם בנבראים אנחנו מבינים שלא יבצעו פרוייקט סתם כך ללא מטרה , אז הבורא היצרן של העולם החכם מכל החכמים שיצר את בעולם המתוחכם בו אנו חיים, בודאי שיש לו מטרה בבריאת העולם.
דבר נוסף, בתורה ובקבלה מוסברת מטרת בריאת העולם ואת התורה ניתן להוכיח שהיא מבורא עולם לכן גם מאמיתות התורה ניתן להגיע ולדעת שיש מטרה לבריאת העולם.

מתוך הספר לכל שאלה תשובה

חנות